• Zetor FORTERRA HD

  Nejvýkonnější a nejlépe vybavený traktor v portfoliu. Zesílená rozvodovka, větší zadní náprava, delší rozvor pro větší stabilitu, odpružená přední náprava a kabina. To vše dohromady dělá z Forterry HD silného partnera pro vysokou produktivitu.

  Motor

  Traktory Zetor jsou osazeny motory vlastní konstrukce. Mimořádná obliba motorů Zetor je založena na nízké spotřebě paliva, vysoké spolehlivosti a jednoduchosti konstrukce, což zákazníkovi přináší nejen nízké pořizovací náklady, ale i nízké náklady na provoz a vysokou spolehlivost. Motory s 16ti ventilovou technikou získaly jedno z nejlepších hodnocení v náročném testu Německé zemědělské asociace (DLG). Traktory vybavené těmito motory tak patří k nejúspornějším na trhu. ZETOR TRACTORS a.s. vyrábí nejvíce vznětových motorů v České republice. Tradice této výroby sahá až do dvacátých let minulého století.

  Převodovka

  Klasická čtyřstupňová plně synchronizovaná převodovka traktorů Forterra doplněná dvěma rychlostními rozsahy a třístupňovým násobičem (24/18), se vyznačuje dostatečným dimenzováním ozubených kol a ložisek s dobrou životností. Převodové stupně jsou vhodně odstupňovány a v pracovním rozsahu 6 až 12 km/h jich je k dispozici 7.

  Novinky

  1. Odpružení kabiny pro maximální pohodlí obsluhy
  2. Odpružená přední hnaná náprava
  3. Multifunkční panel s ovládacími prvky

  Hydraulika

  Dva pomocné válce hydrauliky zajišťují rovnoměrné zatížení traktoru a maximální zdvihací sílu. U Forterry až 77 kN a u Forterry HSX/HD až 85 kN. Forterra HD nabízí přídavný, 4-sekční rozvaděč hydrauliky s elektrohydraulickým ovládáním. V kombinaci s použitím závěsoviny kategorie III, získáte široký výběr využitelných agregací. Pro zjednodušení a zkvalitnění práce na poli je traktor vybaven souvraťovou automatikou

 • Soubory ke stažení